به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، طی مراسمی با حضور آقایان دکتر پاکمهر و دکتر وحیدی نمایندگان  مردم شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه،  جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان بجنورد،  پروژه ارتقا کمی و کیفی آب شرب روستای باغچق و  روستای جمی در شهرستان بجنورد به بهره برداری رسید.

مهندس ساقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقای کیفیت آب شرب روستای باغچق، لوله گذاری از محل مخزن گلستان شهر انجام شد و در حال حاضر این روستا از نعمت آب شرب با کمیت و کیفیت مطلوب در طول شبانه روز بهره مند شده است.

وی با اشاره به اینکه روستای باغچق جمعیتی بالغ بر ۲هزار نفر دارد، گفت: در سالهای گذشته

 آب شرب این روستای از محل یک حلقه چاه مستقر در روستای محمد علی پهلوان تامین می شد که با توجه به تامین آب شرب سه روستای محمد علی پهلوان، کلاته آذرسا و باغچق از چاه مذکور و کاهش دبی آن در تابستان با افت فشار و قطع آب روبرو میشدند.

ساقی افزود: یکی از مزایای یکپارچه سازی وظایف و مسئولیت های آبفا شهری و روستایی، امکان ارائه خدمات آبفا به روستاهای اطراف شهر، میباشد که با توجه به نزدیکی روستای باغچق به مخزن گلستان شهر  انتقال آب از مخزن گلستان شهر بجنورد به ایستگاه پمپاژ  این روستا انجام شد .

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه در خرداد ماه سال جاری آغاز و با حدود ۹۵۰متر لوله گذاری به اتمام رسید و امیدواریم در آینده نچندان دور و پس از تأمین اعتبار لازم و اتمام پروژه رینگ شمالی آب شرب تمامی روستاهای مسیر تماماً از سد شیرین دره تامین گردد، تا شاهد تحقق توزیع_عادلانه آب در سطح روستاها و شهر بجنورد باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص پروژه تأمین آب پایدار برای روستای جمی اظهار داشت : جهت رفع کمبود آب شرب در روستای هزار و ۷۰۰ نفری جمی نیز، یک دهنه چشمه بهسازی گردید و دبی آن به ۲.۵ لیتر بر ثانیه افزایش یافت که این عملیات جهادی با همت همکاران امور آبفای شهرستان بجنورد و بلافاصله پس از یکپارچه سازی در دستور کار قرار گرفت و مشکل بزرگ بی آبی و کم آبی این روستا که سالیان متمادی جز دغدغه های روستاییان ساکن در جمی بود رفع گردید.پنل اعضای سایت