762

آبرسانی به شهر صفی آباد با اعتباری بالغ بر 4800 میلیون ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری همزمان با ایام ماه مبارک رمضان کام مردم این شهر را شیرین نمود

مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل این شرکت با بیان خبر فوق گفت : همزمان با ارتقاء صفی آباد به شهر در سال 83 کلیه خدمات آبرسانی به این شهر از شرکت آب و فاضلاب روستایی به شهری واگذار گردید و با توجه به موقعیت جغرافیایی و شور بودن منابع آب زیر زمینی در این منطقه تامین آب این شهر با مشکل مواجه بود .

مهندس علوی افزود : تامین آب شرب شهر صفی آباد از یک دهنه چشمه آب شیرین با دبی 4 لیتر بر ثانیه و یک حلقه چاه آب شور با دبی 6 لیتر بر ثانیه و بصورت یک روز در میان انجام می پذیرفت .

سید ابراهیم علوی با اشاره به تلاشهای که برای یافت آب شیرین در این منطقه انجام شد افزود : چند پروژه برای یافتن آب شیرین در این منطقه انجام شدکه به نتیجه مطلوب نرسید و با اعتباری که در سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به تامین آب شرب شهر صفی آباد اختصاص داده شد با شتاب بیشتری حفر چاههای جدید در دستور کار قرار گرفت تا اینکه با خواست خداوند در پنج کیلو متری این شهر چاهی حفر شد و به آب شیرین رسید .

761

علوی افزود پروژه آبرسانی به شهر صفی آباد شامل چهار قسمت می باشد که عبارتند از : حفر چاه به عمق 140 متر با آبدهی 14 لیتر بر ثانیه و نصب پمپ در عمق 120 متری، اجرای خط انتقال آب از چاه به مخزن بطول 5000 متر با لوله های پلی اتیلن در سایز 160 میلی متری ، برق رسانی به چاه و تجهیز چاه که شامل ساخت اتاقک ، فنس کشی ، خرید و نصب تابلو برق و سایر اتصالات و تجیهزات سر چاه می باشد .

علوی همچنین گفت : حفر این چاه در اسفند ماه 92 انجام گرفت و در اردیبهشت ماه سال جاری اجرای خط انتقال و تجهیز چاه شروع و همزمان با ماه مبارک رمضان این پروژه با اعتباری بالغ بر 4800 میلیون ریال در مدار بهره برداری قرار گرفت .

این پروژه در روز پنج شنبه دوازدهم تیر ماه با حضور بخشدار ، امام جمعه ، اعضای شورای و جمعی از شهروندان شهر صفی آباد استارت خورد و ورود آب شیرین این چاه به شهر صفی آباد باعث خوشحالی مردم شد .

شهر صفی آباد دارای 1671 مشترک آب می باشد .پنل اعضای سایت