پنجمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش با حضور 350 شرکت داخلی و خارجی و 29 نشست تخصصی و همایش بین المللی با مشارکت بیش از یکصد نفر از سخنرانان برجسته داخلی و 25 سخنران بلند پایه خارجی و

حضور هیات های دیپلماتیک بیش از 30 کشور جهان برگزار گردید که شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در این نمایشگاه حضور یافت که دستاوردهای مهمی را کسب نمود

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت در این رابطه گفت : شرکت آب و فاضلاب استان در این نمایشگاه 4 نشست تخصصی مشترک با بانک صادرات ، بانک رفاه کارگران ، صندوق توسعه ملی و گروه سرمایه گذاری امید که از قبل برنامه ریزی شده بود ، برگزار کرد.

وی اظهار کرد : در این نشست ها طرح ها و پتانسیل های مورد نظر برای جذب سرمایه در بخش آب و فاضلاب استان و مسائل حقوقی ، فنی و زیر ساختی آنها با حضور جمعی از مسئولان استانی از جمله معاون هماهنگی امور اقتصادی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی برای سرمایه گذاران تشریح شد.

مهندس ساقی افزود : شرکت فراب یکی از شرکت های تخصصی و حائز اهمیت در حوزه سرمایه گذاری در طرح های آب و فاضلاب که تاکنون پروژه های زیادی را در سطح کشور اجرا نموده است ، برای سرمایه گذاری در 4 طرح تکمیل و بهره برداری از طرح آبرسانی به شهر بجنورد به روش ROT ، طرح ارتقا کیفی آب چاههای شهر بجنورد به روش BOO ، تکمیل و بهره برداری از طرح فاضلاب بجنورد به روش Buy Back  و پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب شیروان به روش فایناس داخلی ( ماده 56 ) اعلام آمادگی کرد.

وی تصریح کرد : همچنین شرکت پارس آب تدبیر به عنوان شریک مطالعاتی ، شرکت خورشید تاجران بین الملل و شرکت آواب صنعت برای حضور در طرح های سرمایه گذاری آب و فاضلاب استان خراسان شمالی به عنوان شریک تامین مالی اعلام علاقمندی نمودند.

وی توافق برای حضور صندوق توسعه ملی کشور در استان برای ارائه ساز و کارهای جامع جهت بهره مندی طرح ها از تسهیلات این صندوق ، توافق برای حضور کارشناسان فنی بانک رفاه در استان خراسان شمالی برای بررسی های میدانی طرح ها و ظرفیت های سرمایه گذاری و تفاهم با بانک صادرات برای انسجام در پروژه مشترک تامین مالی پروژه های شبکه فاضلاب شهرهای استان خراسان شمالی به روش تامین مالی خرد را از دیگر دستاوردهای حضور دراین نمایشگاه عنوان کرد.

مهندس ساقی در ادامه افزود : علاوه بر برگزاری این نشست ها ، بیش از 10 نشست با بازدیدکنندگان از غرفه شرکت آب وفاضلاب استان جهت پاسخگویی به سوالات آنها در زمینه ویژگی پروژه ها وطرح های آب و فاضلاب برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه حضور دستگاههای اجرایی و شرکت های دولتی سایر استانها همچون استانداری ها و ادارات کل جهاد کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت ، آب منطقه ای ، شرکت توزیع برق ، شهرداری ها ، مرکز خدمات سرمایه گذاری و .. استان های مازندران ، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، اصفهان ، خراسان رضوی و .. نسبت به سال گذشته پررنگ تر بود ، گفت : با توجه به حضور بخش فعال دستگاههای اجرایی در این نمایشگاه دکتر پور عیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی به حضور دستگاههای اجرایی استان خراسان شمالی در نمایشگاه سال آینده تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی حضور شرکت آب و فاضلاب استان در نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کیش را فرصت مغتنمی برای معرفی طرح ها و پروژه های این شرکت به سرمایه گذاران بخش خصوصی عنوان کرد.

مهندس ساقی افزود : با توجه به استقبال خوب بازدید کنندگان از این نمایشگاه فرصت مناسبی پدید آمد که طرح ها و پروژه های آب و فاضلاب استان و ویژگی های آن برای سرمایه گذاران ، تامین کنندگان مالی و مجریان پروژه ها معرفی و تبیین شود.

وی خاطر نشان ساخت : مذاکره و رایزنی با تعداد زیادی از مخاطبان تخصصی در یک زمان کوتاه برای شناساندن طرح ها و پروژه ها به آنها ، دستاورد مطلوبی است که در فضای خارج از نمایشگاه و با توجه به پراکندگی مخاطبان در سطح کشور به ماهها زمان و صرف هزینه بالایی نیاز دارد.پنل اعضای سایت