به گزارش روابط عمومی  و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی، جمعی از همکاران این شرکت به همراه خانواده خود به ارتفاعات کوه باباموسی در شهرستان بجنورد صعود کردند .

سید ابراهیم حسینی  مسئول کوهنوردی شرکت آبفای خراسان شمالی هدف از برگزاری این همایش‎ ورزشی، ارتقای سطح آمادگی جسمانی، ایجاد نشاط و شادابی در بین کارکنان و خانواده و همچنین تحقق تدابیر و منویات مقام معظم رهبری بر اشاعه ورزش کوهنوردی و کاربردی کردن ورزش کوهنوردی بیان کرد.

حسینی در ادامه افزود : در واقع کوهنوردی یکی ار رشته‌های برتر ورزشی می‌باشد که بدور از هیاهو و سر و صدای جوامع شهری به انسان می‌آموزد، در محیط پاک، سرسخت و زیبای کوهستان چگونه پرورش یافته و زندگی کند.

سید ابراهیم حسینی در پایان ضمن اشاره به اینکه کوهنوردی  ورزشی است که رقابت به معنی سایر رشته‌های ورزشی در آن نبوده و بزرگترین افتخار بزرگان آن کمک به همنوردان و مساعدت افراد مبتدی و علاقه‌مند به کوهنوردی می‌باشد ، گفت  در این ورزش است که انسان به معنای واقعی از خودگذشتگی، ایثار، جوانمردی، اتکا به نفس، پرورش توان مدیریت برخود و خانواده و گروه و اجتماع را فرا می‌گیرد.

کوه بابا موسی در شمال شرقی و در فاصله 7 کیلومتری شهرستان بجنورد قرار دارد . ارتفاع قله غربی آن 1503 متر و قله شرقی آن 1478 متر بالاتر از سطح دریاست. این کوه به علت سهل الوصول بودن و ارتفاع مناسب جهت اجرای برنامه های سبک و کوتاه مدت و همچنین با قابلیت صعود در شرایط مختلف همه هفته میزبان چندین هزار نفر از کوهنوردان کوچک و بزرگ می باشد . مدت زمان صعود تا پناهگاه آن از دامنه کوه در حدود 50 دقیقه و تا قله در حدود1:10 دقیقه در شرایط جوی مناسب و با گامهای معمولی به طول خواهد کشید.پنل اعضای سایت