پروژه آبرسانی به  چهار روستا در راز وجرگلان  با اعتباری بالغ بر 92 میلیارد ریال با حضور استاندار خراسان شمالی در اولین روز از هفته دولت و بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح  و در مدار بهره برداری قرار گرفت

 

 

 

در اولین روز از هفته دولت، پروژه آبرسانی به روستاهای بویاخلی، توتلی علیا، توتلی سفلی و قاولقا از مجتمع آبرسانی پرسه سو در شهرستان رازوجرگلان بصورت ویدئو کنفرانس  وبا حضور استاندار ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، برخی از مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت : پروژه آبرسانی به روستاهای بویاخلی، توتلی علیا، توتلی سفلی و قاولقا جزئی از پروژه مجتمع آبرسانی پرسه سو می باشد که از سال ۹۸ آغاز و جمعیتی درحدود  ۲هزار و ۵۷۵ نفر از روستائیان عزیز ساکن در منطقه جرگلان را تحت پوشش قرار می دهد .

 

غلامحسین ساقی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را 92 میلیارد ریال عنوان نمود که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین هزینه شده است .

 

ساقی افزود : این پروژه شامل بهسازی 3 دهنه چشمه ، احداث 3 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت 700 متر مکعب ، اجرای ۱۷هزار متر شبکه توزیع آب در سطح این چهار روستا ، اجرای ۱۰هزار و ۵۱۴ متر خط انتقال آب از 3دهنه چشمه تا مخازن ذخیره آب و احداث ۲۲باب حوضچه اتصالات و شیرآلات می باشد .

 

شایان ذکر است که این پروژه، با حضور حسین پور فرماندارشهرستان راز و جرگلان  ، حجت الاسلام نوروزی امام جمعه شهرستان رازوجرگلان ، مدیرعامل شرکت آبفای استان خراسان شمالی ، تنی جند از مسئولین شهرستانی و اهالی روستاها بصورت ارتباط مستقیم  و ویدئوکنفرانس با استاندار خراسان شمالی  افتتاح و در مدار بهره برداری قرار گرفت .پنل اعضای سایت