مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فاروج با اعلام این خبر گفت: شبکه آبرسانی فرسوده و خسارت دیده از سیلاب سال جاری روستای چری اصلاح شد.

 

حکمت ا... عزیزی گفت: در روستای چری، ۳۰۰۰متر شبکه توزیع آب در سایزهای 50تا 160 میلیمتر اصلاح و تعداد 70 انشعاب نیز با اعتباری بالغ بر ۳۲۰میلیون تومان اصلاح و نوسازی شده و پیش بینی می شود اصلاح مابقی شبکه توزیع به میزان 4700متر نیز تا پایان سال جاری اجرایی می گردد.

 

 عزیزی با بیان اینکه حدود ۴۵درصد شبکه های آبرسانی در سطح روستاهای شهرستان فاروج فرسوده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون تمامی روستاهای این شهرستان جهت بررسی وضعیت منابع آبی، ظرفیت مخازن ذخیره آب،  شبکه های انتقال و توزیع آب شرب پیمایش شد و پس از بررسی های لازم، اصلاح و نوسازی خطوط انتقال و شبکه های فرسوده در دستور کار قرار گرفته است.

 

ایشان اعتبار مورد نیاز جهت اصلاح و نوسازی شبکه های فرسوده در روستاهای این شهرستان را 92 میلیارد تومان عنوان نمود و گفت: در صورت محقق شدن این مقدار از اعتبارات، شبکه های فرسوده روستاهای تحت پوشش، اصلاح و بازسازی خواهند شد.

 

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فاروج، اظهار داشت: علی رغم تمامی مشکلات موجود در تامین اعتبار،  تاکنون  جهت جلوگیری از هدر رفت آب و بهره مندی روستائیان از آب شرب باکیفیت، حدود ۷ کیلومتر شبکه فرسوده اصلاح، ۱۵۰ انشعاب آب شرب نوسازی شده و همچنین  ۱۴ دستگاه پمپ تعویض و ۹ باب حوضچه شیرآلات نیز احداث گردیده است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین اصلاح  شبکه فرسوده در روستاهای چری، حصاراندف و مفرنقاه بوده است، گفت: جهت جلوگیری از هدر رفت آب و ارتقای کیفیت آب شرب روستاها در شهرستان فاروج، علاوه بر تعویض شبکه های آبرسانی فرسوده، انشعابات معیوب نیز مورد بازسازی قرار می گیرند.

 

خاطر نشان می شود در حال حاضر شهرستان فاروج دارای104روستا می باشد که از این تعداد63 روستا تحت پوشش خدمات آب شرب بهداشتی می باشد.پنل اعضای سایت